Olmissum se pobjedom oprostio od Lige prvaka

OLMISSUM - HOVOCUBO 4:3
MNK Olmissum, aktualni hrvatski prvaci u futsalu, pobjedom nad nizozemskim Hovocubom je završio nastup u Elitnoj rundi futsal Lige prvaka. Omišani su slavili s 4:3 i tako natjecanje završili na trećem mjestu nakon poraza od Sportinga i Sinare u prva dva kola. U pobjedi 4:3 golove su postigli Kustura u 3. i 22. minuti (autogol), Marić u 11. i Hrstić u 21. minuti dvoboja. U drugom susretu skupine, onom koji je odlučivao o putniku na Final4, Sporting i Sinara su odigrali 1:1 pa će na završni turnir portugalska momčad zbog bolje gol razlike. Osim Sportinga dalje su prošli i Benfica, Tjumen i Barcelona.
SINARA - OLMISSUM 3:2
Omišani su, baš kao i u susretu protiv Sportinga, na poluvremenu imali veliki zaostatak od 0:3 i tek u završnici su uspjeli ublažiti poraz zahvaljujući dvama pogocima Marića (39’, 40’).
SPORTING - OLMISSUM 3:1
Malonogometaši Olmissuma poraženi su od Sportinga s 1:3 u prvoj utakmici skupine B Elitnog kola futsalske Lige prvaka, domaćin kojoj je Lisabon.

Izvor: Crofutsal.com

Olmissum u Lisabonu

MNK Olmissum – Sinara 2:3 ( Marić 39. i 40. – Abramov 4, Gerasimov 14, Fahrudinov 27)

U susretu drugog kola B skupine Elitne skupine Lige prvaka u futsalu omiški Olmissum poražen je u Lisabonu od ruske Sinare 2:3 i izgubio je izglede za odlazak na Final Four na koji će se plasirati samo pobjednik skupine.

Ruska momčad je povela već u 4. minuti pogotkom Abramova. Prednost Sinare udvostručio je Gerasimov u 14. minuti, a Rusi su s 2:0 otišli na poluvrijeme. U 27. minuti je Fahrudinov pogodio za prednost ruske momčadi od tri gola.

Dvama pogocima Alena Marića u 39. i 40. minuti hrvatski prvak je uspio ublažiti poraz.

U posljednjem, trećem kolu u nedjelju se sastaju Olmissum i Hovocubo (17.30) te Sporting i Sinara (20.00).

MNK Olmissum – Sporting 1:3 ( Pavić 38. – Alex Merlim 9. i 24., Cavinato 21. )

MNK Olmissum je izgubio u prvom kolu Lige prvaka od Sportinga iz Lisabona sa 1:3. Aktualni osvajač Lige prvaka Sporting je utakmicu kontrolirao od prve do posljednje minute. Omišani su se odmah našli pod žestokim pritiskom Sportinga, no sjajno je branio vratar Olmissuma Bilandžić.

Propisno su se napromašivali igrači Sportinga dok nije Alex Merlim u desetoj minuti zaljuljao Postružina i poslao loptu fantastično pod gredu. Na odmor se otišlo s aktivnih 0:1, no već u prvoj minuti nastavka Waltinho odlično dodaje petom Cavinatu koji zabija za 0:2.

Tada je trener Olmissuma Duje Maretić uveo golmana igrača, no kada je Alex Merlim ponovno zabio u 24. minuti, odustao je od te ideje budući da je bilo jasno da je utakmica izgubljena.

Sporting je tada stao na loptu te nismo vidjeli uzbuđenja do zadnje dvije minute kada je Olmissum opet uveo golmana igrača, no sada im se ta taktika isplatila te je počasni pogodak postigao Pavić u 38. minuti.

Momčad Olmissuma je u Lisabonu gdje od 2. do 5. prosinca igra elitnu rundu UEFA Futsal Lige prvaka. Omiški “zeleno-plavi” natjecanje otvaraju u četvrtak protiv domaćeg Sportinga, aktualnog europskog prvaka, dan kasnije hrvatski će prvak odmjeriti snage s ruskom Sinarom, a posljednji nastup u kultnoj lisabonskoj dvorani João Rocha Omišani će imati u nedjelju protiv nizozemskog Hovocuba.