Ciklona Rea: Proglašena elementarna nepogoda za Split i Podstranu, ali ne i za Dugi Rat

Splitsko-dalmatinski župan Zlatko Ževrnja proglasio je u srijedu elementarnu nepogodu uzrokovanu olujnim i orkanskim vjetrom na području grada Splita i općine Podstrana u razdoblju od 5. do 7. ožujka. Prema prvim procjenama, ciklona Rea, odnosno “prvamarčana bura” prouzročila je znatnu materijalnu štetu koja se broji u milijunima kuna. Samo za područje Splita do sada je zaprimljeno 255 prijava pravnih i fizičkih osoba, a prva procjena štete veća je od 30 milijuna kuna, a na području Podstrane zaprimljeno je 125 prijava pravnih i fizičkih osoba te se navodi ona prva procjena od 2,6 milijuna kuna materijalne štete na dobrima. I općina Dugi Rat je prijavila županiji štetu na prostoru naše općine, gdje se na oglašeni poziv općini javilo 70-ak oštećenih u nevremenu s prvom procjenom štete u iznosu od 0,9 milijuna kuna, no iz županije zasad nisu uvrstili područje naše općine u ono pogođeno elementarnom nepogodom iako su u Dugom Ratu iza marčane bure mnoge kuće ostale bez dijelova krova, na ulice i automobile su se obrušila iščupana stabla, a u Dućama je pao i jedan zidić. 

(MB)

ciklona rea

Povezani članci

Who's Online

We have 303 guests and no members online