Wimbledon: Petra Martić zaustavljena u osmini finala

Tenisačica s pijeska Duća koja se dobro snalazi i na fino podšišanoj engleskoj travi, Petra Martić, zaustavljena je u osmini finala Wimbledona. Bolja od Petre bila je osma tenisačica svijeta Elena Svitolina koja je slavila 6:4, 6:2 nakon sat i 46 minuta igre. Prvi set bio je vrlo izjednačen i trajao je više od sat vremena. Prvi break napravila je Svitolina, u petom je gemu oduzela Petrin servis, no već u idućem gemu Martić je uzvratila. Povela je potom tenisačića iz Duća 4:3, a onda u osmom gemu propostila tri break lopte. U devetom je gemu izgubila svoj servis, a potom je Svitolina odservirala za prvi set. Već krajem prvog seta vidjelo se kako se Martić teško kreće zbog problema s leđima, piše Dalmatinski portal. Drugi set bio je, nažalost, čista formalnost. Martić je nakon što je izgubila servis na startu druge dionice pozvala u pomoć fizioterapeutkinju, no to joj nažalost nije pomoglo. Do kraja je Svitolina bez većih problema stigla do pobjede.

Izvor: Dalmatinski portal