Čovjek - ključar uspjeha u turizmu
- Details
- Rubrika: Turistička Ponuda
- Datum: 01 Studeni 2008


NAJBOLJI U TURIZMU
Piše: Mladen Banović
Čovjek je, uistinu, ključ uspjeha u turizmu, kako kaže i naziv nacionalne akcije Hrvatske turističke zajednice (HTZ), a turistički je domaćin bez ikakve sumnje iznimno važan, ako ne i presudan, činitelj uspjeha odmora i doživljaja koje će naši gosti ponijeti kući iz ove naše male i lijepe sredine.
A tko su naši najbolji turistički radnici i zbog čega? - jesmo li se ikad glasno upitali?
Istaknimo ih, pohvalimo one najmarljivije, najprofesionalnije i najhumanije među nama koji se bave turizmom, barem s nekoliko rečenica obazloženja koje možete poslati na e-mail - This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .
Vaše "nominacije" i obrazloženja ćemo objaviti ovdje, a s nekima od vrijednih turističkih radnika i osobno popričati za Portal.
Tko su naši najbolji turistički radnici? Tko su najbolji privatni iznajmljivači, agencijski radnici, vlasnici agencija, konobari, kuhari, turistički vodiči, recepcioneri, hoteljeri, sportski i rekreacijski animatori, policajci, radnici u zdravstvu, čistači i ostali koji se brinu o čistoći mjesta i plaža, spasitelji (tu je Vesna bez konkurencije, ako ne računamo mladog Čapu),... ???
Tko su, dakle, mali šampioni turizma u našim malim mistima?
Velika većina njih, a ima ih, ima ih itekako, nikad neće dobiti i neko službeno priznanje koje zaslužuju, nikad neće izaći u Slobodnoj, neće biti tema ili sudionik nekog razgovora, novinarske reportaže, ali zato mogu, zašto ne, osvanuti ovdje, u našem "malom" lokalnom mediju kojeg prate i "veliki".