HRK Orkan - ŽRK Vrgorac 32:22 (16:7)

HRK Orkan Dugi RatHRK ORKAN - ŽRK VRGORAC 32:22 (16:7). Orkanašice kreću u utakmicu spremne osvojiti nova dva boda. Ispočetka malo nervozno, pogotovo povratnica u ekipu Orkana - Meri Tomić (ex Pocrnja). Počinje se dobro, jako u obrani i brzom igrom u napadu, te se dolazi do vodstva od 5:1. Nakon toga, ma garant znate što slijedi, dolazi do neobjašnjivog pada u igri i gošće dolaze do - izjednačenja. Trener Anušić zove time out, upozorava, viče, objašnjava šta triba radit. Dugoraćanke ulaze opet na teren, ovaj put odlučne da odigraju dobro kao i na početku. I to im uspijeva. Do kraja poluvremena primaju samo dva pogotka i na odmor se odlazi sa prednošću od 9 pogodaka. U nastavku je bilo još bolje te se prednost povećava i do 13 golova prednosti. Anušić daje priliku za igru svim igračicama s klupe tako da se gotovo sve upisuju u listu strijelaca ...

Split, 8. listopada 2008., 14 h
Dvorana Gripe. Gledatelja 50-ak.

Piše: Daniela Čulić

ORKAN - VRGORAC 32:22 (16:7)

Suci: Marko Ćolović (K. Kambelovac) i Ante Taraš (K. Gomilica)

svečarsko izdanjeORKAN:

Kačunić, Jelčić 1, Caktaš 4, Tomić 5, Banović 3, Čulić 5, Ercegović 8, Čepić 2, Čikotić, M. Banović, Zaratin 4, Žilić
Trener: Viktor Anušić.

VRGORAC:

Jović, Jukić 7, Vukosav, Erceg 4, Raos, Primorac 2, Ključe 5, Vuković 3, Vištica, Ravlić 1
Trener: Miodrag Ilić.

Piše: Ana Jelčić

- Super pobjeda! Super utakmica! Čini se da je to popodne Orkanašicama na Gripama sve bilo super. Ući u utakmicu znajući da si, u svakom smislu favorit, nije nimalo lako.

Ovaj put, izgleda, nama to nije smetalo, a i svaka od nas je duboko u sebi slutila pobjedu.

OrkanašiceOzračje u ekipi – prvoklasno! Nije bilo ni najboljih ni najlošijih, upotpunjavale smo se. Od prve minute imamo vodstvo, pa i do 5:1. No potom su uslijedile neke neshvatljive pogreške i gošće stižu na 5:5!

Trener u 9. minuti poziva time-out, i od tada sve ide kako i treba. Vodstvo se povećava, dolazi poluvrijeme...

A u drugom poluvremenu se samo nastavilo započeto; nizanje golova u gostujućoj mreži. Na kraju odličnih deset golova razlike.

Moram spomenuti i dvije povratnice u ekipu (nakon dugo ne igranja), naše Meri i Tončicu.

Nadamo se da će na duže vrijeme ostat s nama!