Izgubile od prvaka (koji i nije bio tako snažan i uvjerljiv)

Rukometašice Orkana u novim dresovimaHRK "ORKAN", Dugi Rat - RK "DALMATINKA", Ploče  23:29 (9:10). Eto... odigrana je i ta, odgođena, utakmica. Odrađena - da; odigrana - možda. Tebalo je više zalaganja u ovoj utakmici i ona bi zasigurno imala drugačiji, ako ne i obrnut ishod. Iako smo unaprijed znale da je ova utakmica sraz sa prvakom, "straha" nije bilo. Zadnja utakmica odigrana je prije samo tri dana, dvije igračice zahvaćene prehladom i temperaturom (Zare i Ana), Dijanin izostanak, odrađen samo jedan trening... Sve su to mogući uzroci koji su pridonijeli porazu. Ali, trebalo je igrati ...

19. kolo;  30.04.2008.
SPLIT - SC "Gripe",  19:00 sati
Broj gledatelja: 50 i Stjepko

Suci: Ante Pavić (Zadar) i Mate Torbarina (Zadar)
(Skoro san napisala "suci: Bekavac i Gojak" ha-ha..)

HRK "ORKAN", Dugi Rat  -  RK "DALMATINKA", Ploče  23:29 (9:10)

Piše: Ana Jelčić

Rukometašice Orkana iz Dugog RatI igrale smo prvih 20 minuta! Rezultat je bio povoljan, obrana vrlo dobra (ako ne i odlična) i onda... Vidljiv pad u igri domaćina koji je gošće doveo do izjednačenja ( od 8:5 do 8:8 ), i na poluvrijeme se odlazi rezultatom 9:10.

Po povratku borba je još uvijek bila osjetna, no onda kod Orkana greška za greškom, Dalmatinka diktira igru, konstantno je u prednosti i tako ostaje do kraja utakmice.

Rukometašice Orkana u novim dresovimaMa nije sramota izgubiti; izgubiti od prvaka. Ali, kad vidite da taj prvak i nije tako snažan i uvjerljiv na terenu, i kad vidite da nije nemoguće pobijediti, onda ostaje žal za izgubljenom utakmicom.

Mi nemamo dugo vremena za žaliti i prisjećati se ove utakmice, nego se trebamo okrenuti nedjeljnom okršaju sa Sinjom (nedjelja, SC "Gripe", 20:00 sati) koji će također biti zanimljiv.

Nadamo se da će nas vrijeme poslužiti i pružiti nam uvjete za redovite treninge, još bar u ova dva tjedna, do kraja prvenstva.