Rukomet (Ž): Makarska iznenadila Orkan

HRK OrkanŽRK MAKARSKA – HRK ORKAN 25:18 (13:9). Obrana 5-1 makaranki funkcionirala je odlično spram napadačke linije Orkana (Mistrić, Čulić, Čepić) i već nakon 15 minuta i 7:3, klupa dugoraćanki je tražile time-aut. Nije koristilo jer su makaranke do odmora zadržale + 4 uz tri neiskorištena sedmerca (dvije obrane Kačunić). "Flaster" na Čulić osiromašio je organizaciju napada dugoraćanki, koje su uz odlično čuvanu Ercegović pokušajima izvana samo razbranile Leticu, a napad makaranki je bušio Orkanovu obranu pa je prednost domaćih narasla i do nevjerojatnih 23:13 (50. minuta) u utakmici u kojoj su dugoraćanke slovile kao favoriti ...

PLOČE – Sportska dvorana.
Gledatelja 70. Suci: Cerjan (Split) i Laura (Trogir).

ŽRK MAKARSKA – HRK ORKAN  25:18 (13:9)

ŽRK MAKARSKA:

Letica, Bušelić, Mišetić 3, Guć 1, Sokol 4, Premeru, Vrkaš 3 (1), Selak 2(1), Delić 8, Tokić, Zloić, Rašić 1, Brzica, Pejković 3.

HRK ORKAN:

Kačunić, Voloder 1, I. Banović, Čulić 1, Grgat, Mistrić 10 (6), M. Banović, Zaratin 2, Laušić, Čepić 2.

Rukometašice HRK orkan

Sedmerci: Makarska 5(2), Orkan 7(6).
Isključenja: Makarska 8, Orkan 8 minuta.

Piše: Mladen Bagić / hr-rukomet.hr

Obrana 5 -1 makaranki s Anom Sokol naprijed funkcionirala je odlično spram napadačke linije Orkana (Mistrić, Rakela, Čepić) i već nakon 15 minuta i 7:3, gošće su tražile time-aut. Nije koristilo jer su "domaće" do odmora zadržale + 4 uz tri neiskorištena sedmerca (dvije obrane Kačunić).

rukometašice OrkanaVišak igračice u dvije minute nastavka Makarska je iskoristila maksimalno i otišla na tada već nedostižnih 16:9. Mia Letica odlična na golu, a u napadu sva lucidnost Mirne Delić koja je izludila Orkanovu obranu dovele su Makarke do nevjerojatnih 23:13 (50. minuta) u utakmici u kojoj su Dugoraćanke slovile kao favoriti.

Posljednjih desetak minuta kompletna postava Makarske prepustila je mjesto mlađim kadetkinjama, pa je na kraju završilo 25:18.