Rukomet (Ž): Kato zlato!

orkanasiceHRK ORKAN - ŽRK KNIN  27:26 (13:11). U 2. kolu 2. HRL jug rukometašice HRK Orkana ugostile su ŽRK Knin u Solinu. Kninjanke od samog početka kreću brzim napadom, ali Orkanašice se uspijevaju obraniti igrajući obranu 3-2-1 i obranama vrlo raspoložene golmanice Katice Grubiše. Na samom početku odvajamo se na 7:2, ali Kninjanke se ubrzo bude polako smanjuju razliku. U 14. minuti, pri vodstvu HRK Orkana od +2 golmanica dobiva isključenje, no to nebi bila tako velika nesreća da su imale rezervnog golmana na klupi, ali ovako je jedna igračica morala stati na gol. Kninjanke se rezultatski približavaju i dolaze na 7:6, ali nisu uspijele izjednačiti što Orkanašice iskorištavaju i opet se odvajaju na +3 (10:7)...

SOLIN

GD Bilankuša,
26.09.2009. 2.Liga-jug, 2.kolo.
Gledatelja: Armi i još njih 100 (uvijek vjerni)

HRK ORKAN - ŽRK KNIN  27:26 (13:11)

Piše: Ivana Banović

orkanasiceIgra se borbeno na obe strane i u 25. minuti Kninjanke uspijevaju izjednačiti na 10:10, ali Orkanašice im nisu dozvolile da povedu nego su one opet povele 11:10. Knin je imao priliku izjednačiti rezultat prije odlaska na odmor, al rad e grešku u napadu što Orkanašice iskorištavaju i odlaze sa mirnih +2 na poluvrijeme.

orkanasiceDrugo poluvrijeme opet ista slika, jako borbena i čvrsta utakmica. Igra se nastavlja gol za gol, ali onda opet Orkanašice podižu tempo i odvajaju se na +4 (19:15).

U 44. minuti Kninjanke uspijevaju izjednačiti, 21:21 i od tada se opet igra gol za gol (22:21, 22:22, 23:22, 23:23, 24:23, 24:24, 25:24, 25:25, 26:25, 26:26)...

U 59. minuti Orkanašice postižu 27. pogodak i uspijevaju se obraniti te zadnju minutu krenu u napad potvrditi pobijedu, ali događa se greška i Kninjanke zadnjih 10 sekundi vuku kontru za izjednačenje..

orkanasiceI kada smo već svi mislila da će ova utakmica završiti remijem ovih dviju ekipa, izvanredna Kate brani čisti zicer (BRAVO Kate!) i potvrđuje pobjedu HRK Orkan!

Na samom kraju potrebno je istaknuti izvrsnu golmanicu HRK Orkana, Katicu Grubišu, koja je svojim odlučnim obranama dala velik doprinos ovoj pobjedi, kao i igračicu Mirjanu Ercegović sa 13 pogodaka.

Čestitke cure!

orkanasiceNaravno, treba čestitati i ostalim igračicama koje su odigrale iznimno dobro i cijelu se utakmicu borile i izborile za ove bodove, kao i treneru koji ih je do ove pobjede doveo.