O izložbi Poljičke likovne udruge 'KRUG'

izložba poljičke likovne udruge KRUGU sklopu ovogodišnjeg dugoratskog kulturnog ljeta, u prepunoj općinskoj vijećnici nedavno je otvorena samostalna izložba članova Poljičke likovne udruge "Krug". Evo još malo dojmova s otvaranja koje je pribilježio Davor Grgat... "Tijekom desetogodišnjeg djelovanja, koje upravo obilježavamo, naša udruga je organizirala 30-ak izložbi, kako u Dugom Ratu tako i širom Lijepe naše, a u Hrvatskom domu u Bratislavi ima desetak slika naših članova u stalnoj postavi - rekao je, između ostalog, Joško Čizmić, predsjednik Udruge i dodao da je pokrenuta inicijativa de se pojedini elementi, djelovi iz bivše tvornice "Dalmacije" (koja je pred rušenjem) sačuvaju od uništenja i zaborave, te da se oblikuju u skulpture, koje bi se postavile na razne lokacije širom naše Općine"... Odlična ideja Joško! ...

Tekst i slike: Davor Grgat

Izlozba Poljicke likovne udruge KRUG

Inače, red je zabilježiti ('političari' to vole pročitati, op.ur.) da je izložbu otvorio Petar Kaćunko, predsjednik kulturnog vijeća. U glazbenom programu su nastupile učenice Glazbene škole "Lovre pl. Matačić" iz Omiša, Iva Lukin na gitari i Latica Anić na violončelu.

Izlozba Poljicke likovne udruge KRUG

Izložba je još otvorena, pa ako već niste slobodno povirite do Općinske vijećnice i pogledajte je.

Izlozba Poljicke likovne udruge KRUG

Povezani članci

Who's Online

We have 81 guests and no members online