Rukomet: Pobjedili Splićane, izgubili od Kaštelana

kadeti RK HDRK EMC SPLIT - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC  18:20 (10:8). RK KAŠTELA - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC  28:19 (18:9). U 11. krugu prve kadetske rukometne lige koji se odigrao u Kaštel Starom sastale su se četiri dalmatinske ekipe. Važni bodovi bili su u igri, a za nas, kadete Hrvatskog dragovoljca posebno važna bila je utakmica sa EMC-Splitom. To je bila utakmica na koju smo se koncentrirali i u kojoj smo se nadali povoljnom rezultatu. Kaštelani su trenutno ipak stepenicu ispred nas …

Kaštel Stari, gradska dvorana KAŠTELA, 08.03.2009. g.
1.HKRL, 11. krug

RK EMC SPLIT - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC  18:20(10:7)

Piše: Mislav Plazibat / rkhd.hr

Utakmica sama po sebi bila je jako zahtjevna. Igralo se u ranom jutarnjem terminu tako da se nismo uspjeli ni pošteno razbuditi, a Splićani su već imali prednost od 3 gola. Do poluvremena uspijevamo nekako smanjit tu prednost na 7:10.

U nastavku igramo sve bolje i bolje. Domaćini su griješili, a mi u najvažnijim trenucima utakmice preko Banovića, koji je zabijao i iz nemogućih situacija, poveli, te doveli utakmicu do neizvjesne završnice.

Splićani opet rade mini seriju 2-0, te povedu ali mi sa nekoliko golova uzastopno povedemo sa čak 19:16. Tada oni zabijaju 2 gola za 19-18, te ostaje 10 sekundi do kraja. Kada smo se uspjeli izvući za udarac, njihov golman brani, a lopta se odbija do Mekinića koji zabija gol za potvrdu pobjede.

RK Hrvatski dragovoljac

Mislav Plazibat 9, Ivan Knezović, Dino Banović 5, Ante Matić, Ante Gale, Ante Jakelić, Stjepan Bajkuša, Mirko Ðonlić, Marin Mekinić 2, Toni Roščić 2, Ante Bušić, Šime Šolić 2, Ivan Kaša, Mate Štrljić.
Službeni predstavnik: Joško Čizmić
Trener: Boško Nazor

RK EMC-Split

Zvonimir Gambiroža, Duje Maretić 1, Mario Ivanišević 1, Mislav Mladinić, Mandalinić Stipe 2, Duje Šarić, Komar Duje, Ivan Pušić, Dino Antičević, Arar Slavko 5, Munitić Hrvoje 1, Jakov Bradarić 4, Vranković Jakov 4, Vickov Josip.
Trener: Boško Balić

Suci: Marko Mucić i Roberto Parunov iz Splita
Nadzornik: Slavko Paut iz Okruga Donjeg

RK KAŠTELA - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC  27:18(18:9)

Kaštelani su bolja momčad, te nismo puno očekivali od ove utakmice, pogotovo što smo nastupili bez trenera Boška, a na klupi ga je zamijenio Ivan Pleić, bez Štrljića koji se ozlijedio utakmicu prije (udarac u nogu) i fibroznog Mekinića (koji je i pod visokom fibrom odigrao kontra Splita).

Iako smo počeli dobro, do 15 minute bilo je neriješeno, gosti brzo rade seriju pogodaka, te odlaze sa velikih 9 golova prednosti na odmor. Drugo poluvrijeme slična stvar, gosti uspijevaju doći do čak +15, mi smanjujemo na, amo reć pristojnih +9.

Iduće kolo igramo doma s Bjelovarom i Viroviticom. Treba uzeti 2 boda za sigurnu plovidbu kroz kadetsku ligu, a naravno da nećemo imati ništa pritiv cijelog plijena - nova 4 boda.