Rukomet (Ž): Dobile i suce

Rukometašice ORKANA iz Dugog RataRK VRGORAC - ŽRK ORKAN  23:29. Iako smo se nadale da ćemo osvojit ova dva boda, nismo ni slutile da će to biti lakše nego šta smo mislili, mada su sutkinje u drugom poluvremenu pokušale to spriječiti. Nakon nervoznog početka utakmice u koju su Vrgorke ušle standardno grubo, nismo im ostale dužne i nakon nekoliko izjednačenja orkanašice polako povezuju konce, igraju pokretljivo u napadu, jako u obrani i polako stvaraju razliku koja na poluvremenu iznosi 5 golova. Na poluvremenu trener nam govori da ovako nastavimo i da se nemamo čega plašit. Tko se i igralo sve do 38. minute ...

2. HRL-jug
26. 04. 2008.g., DOM SPORTOVA VRGORAC

HRK VRGORAC - ŽRK ORKAN   23:29

Piše: Daniela Rakela Čulić

Na poluvremenu trener nam govori da ovako nastavimo i da se nemamo čega plašit. Tko se i igra sve do 38. minute kada Laušić i Čepić dobivaju isključenja. Unatoč tome ne predajemo se i igramo kao da smo sve u terenu.

Rukometašice ORKANA iz Dugog Rata
Rukometašice "ORKANA" iz Dugog Rata

A tada na scenu stupa sutkinja Bekavac koja na opće iznenađenje sviju ne dosuđuje više nego očiti sedmerac nad Zarom. Igračice Vrgorca koriste trenutnu zbunjenost gošći i kreću u kontranapad koji na sreću ne realiziraju, ali opet na scenu stupaju sutkinje koje dosuđuju sedmerac (naravno nepostojeći) za Vrgorac.

Tada već postaje nervozno, igračice Orkana se pitaju zašto spomenute sutkinje od ničega prave nered (ili to rade namjerno), pa sutkinja Bekavac od 4 utakmice koje nam sudi daje svoj drugi crveni karton našoj igračici.

U tom trenutku na terenu ostaju samo Ercegović, Mistrić i Čulić koje ne samo da su uspijele postići gol nego se i obranit!

Unatoč tome manjak igrača koriste domaće i u jednom trenutku približavaju se na samo 2 gola (20:22). Trener Anušić uzima Time-out i smiruje ekipu, međusobno se bodrimo i odlučno nastavljamo dalje. Još jače se igra obrana, napad igramo kao jedna i prednost se opet lagano povećava do konačnih 23:29.

Što još napisat osim da ove sutkinje više ne želimo vidjeti ni u blizini, a kamoli da nam ponovo sude (naručito Bekavac koja je uvijek u pravu, a kolegica joj služi ne znam za što), i da ne zaboravim pohvalit odličnu Kačunić koja je obranila 4 njihova sedmerca, a sakupila je uz to još i 17 obrana, Mistrić koja je dala 16 pogodaka, Zaru sa protrčavanjem, Teu, Mirju, Raku, Antoniju, Anu i sve ostale koje možda nisu toliko igrale ali su nas stalno bodrile.

Sljedeća utakmica igra se u srijedu u 19:00 na Gripama protiv prvaka Ploča.

Za tu utakmicu možemo samo obećati da ćemo dat sve od sebe pa što bude, a Pločama čestitamo na već osvojenom prvom mjestu i želim im puno sreće u kvalifikacijama za prvu ligu.